تبلیغات
مروری بر کسب و کار اینترنتی - 6 تصور اشتباه در مورد تجارت اینترنتی
هر روز افراد و جوانان زیادی با مقوله "امکان کسب درآمد از اینترنت" و " راه اندازی کسب و کار اینترنتی" وارد این زمینه شده و صرفاً به خاطر یک یا چند مورد از 6 اشتباهی که در در اذهان عمومی در ارتباط با تجارت الکترونیکی باب شده با شکست و سرخوردگی مواجه شده و عطای کسب درآمد از اینترنت را به لقای آن می بخشند.اگر شما هم قصد ورود به این تجارت را دارید اما تجربه تئوری و عملی لازم را ندارید با مطالعه باورهای غلط در مورد کسب و کار اینترنتی می توانید خود را برای گریز از شکست زود هنگام آماده کنید.(توجه داشته باشید که منظور این مقاله ار تجارت الکترونیک و کسب درامد از اینترنت،به شیوه حرفه ای همچون یک شغل با یک ایده تجاریست؛ و نه کسب درآمدهایی مانند برنامه نویسی و نویسندگی سایت و ...


 باور 1 : تجارت اینترنتی آسان است!

شاید بتوان این تصور غلط را از بقیه موارد مهم تر دانست؛ تصور نشستن در خانه و واریز روزانه وجوه نقد به حساب بانکی و به طور اتوماتیک و بی نیاز از فعالیت،هر کسی را وسوسه می کند! این پنداشت سبب می شود تا کاربر تصور کند با طراحی یک سایت،خود به خود کارش رونق گرفته و فروش بالایی خواهد داشت.گرچه کسب و کارهای اینترنتی نیاز به فعالیت های سنگین بدن ندارد اما اگر حجم و تنوع کارهای لازم برای راه اندازی،اجرا و اداره یک تجارت اینترنتی را در نظر بگیریم نمی توان آسان بود کسب درآمد از اینترنت را تایید کرد!


باور 2 : هرکسی می تواند در اینترنت درآمد کسب کند

گرچه تاجران الکترونیک از بدو تولد تاجر الکترونیک به دنیا نیامدند اما برای تجارت الکترونیکی – همچون هر شغل و حرفه ای – به شرایط تجربی و دانشی و شخصیتی خاصی نیاز است.کسی که تمام دانش و فعالیت اینترنتی اش به دانلود و وب گردی عادی محدود می شود نمی تواند وارد عرصه کسب درآمد از اینترنت شود.همچنین کسی که پشتکار و صبر ندارد،کسی که زمان کافی برای کار ندارید،کسی که با زمینه های کسب درآمد از اینترنت،تبلیغات اینترنتی،مسائل فنی مربوطه مثل اداره سایت و... آگاهی ندارد،کسی که ایده ی تجاری مناسبی در سر ندارد،کسی که تجربه علمی لازم در زمینه راه اندازی تجارت اینترنتی را ندارد نمی تواند به موفقیت خود امیدوارد باشد.

 باور 3 :  در اینترنت "سریع ثروتمند می شوید"

تنها زمانی می توان از راه های قانونی به سرعت پولدار شد که در قرعه کشی بزرگی برنده شوید!متاسفانه ناآگاهی از کم و کیف تجارت الکترونیکی سبب می شود مشتاقان آماتور این حرفه گرفتار شیادان تجارت الکترونیکی شوند.کلاهبرداران اینترنتی با وعده هایی نظیر ثروتمند شدن بدون صرف وقت،بدون سرمایه اولیه و زحمت، علاوه بر انتشار تصور غلط ساده بود کسب و کار اینترنتی، تعداد زیادی از کاربران را از ورود به این عرصه مایوس می کنند.در تجارت الکترونیکی باید مانند یک کشاورز،بذر اولیه را در فضای مجازی کاشته و با مراقبت از آن بذر بتوانید میوه ای درخت تنومند تجارت خود را بچینید.

 باور 4 :  تجارت آنلاین "رایگان" است (بدون نیاز به سرمایه اولیه )

کافیست کمی فکر کنیم تا متوجه شویم چنین چیزی حقیقت ندارد.اگر اینچنین بود که تمام افراد برای کسب درآمد به اینترنت پناه می آوردند!اگر دقیق تر شویم می توان گفت که همان هزینه اتصال اینترنت و رایانه بخش کوچکی از سرمایه اولیه کار می باشد! قطعاً شیوه های متعددی برای شروع کم هزینه تجارت اینترنتی وجود دارد تا بتوان با مدیریت هزینه،بهترین نتیجه را کسب کرد اما باید پذیرفت که راه اندازی تجارت اینترنتی از راه اندازی بسیاری از مشاغل حتی اجراه یک دکه کوچک در یک پارک نیز کم هزینه تر است!هزینه راه اندازی و اداره تجارت الکترونیکی با توجه به نوع کار شما و همچنین تجربه کاری شما متغیر بوده و باید پیش از آغاز کار،از هزینه های لازم برای تجرات خود مطلع باشید ( ثبت دامنه و هاست،طراحی سایت،تبلیغات و ... )

 باور 5 : برای آغاز تجارت الکترونیکی خیلی دیر شده است

عدم جسارت کافی برای آغاز کار سبب می شود که برخی فعالات تازه کار تحارت الکترونیک چنین پنداشتهایی در ذهن خود بکارند : " برای شروع خیلی دیر شده، رقبای زیادی وجود دارد، بهتره کار را تعطیل کنیم، فضای مجازی خیلی گسترده و پیچیده است و ... " گرچه هرچه رقبای شما کمتر باشد درآمد شما بیشتر می شود اما وجود رقیبان،درآمدزایی شما را غیر ممکن نخواهد کرد بلکه شما با وجود این رقبای قدر،نه تنها محکوم به حذف از عرصه رقابت نیستید بلکه با تلاش مداوم و مستمر می توانید به مرور مشتریان خود را افزایش دهید.

 باور 6 : بدون پول زیاد موفق نخواهیم شد

تجارت الکترونیکی به تبلیغات و کیفیت مناسب خدمات نیاز دارد.باید هزینه کرد تا به کسب پول رسید اما تجارب بازاریابی اینترنتی نشان می دهد که در صورت مدیریت صحیح سرمایه و برنامه ریزی دقیق می توان نتایجی به دست آورد که سایر افراد با چند برابر سرمایه نتوانستند آن نتایج را کسب کنند.البته می توان به جرات بیان نمود بدون هزینه های گزاف تبلیغاتی و تنها با صرف زمان و تلاش هدفمند می توان به سرعت در فضای مجازی پیشرفت کرد و بازدهی مالی رسید.


منبع: وبلاگ گروه تجارت الکترونیک پیشتاز

طبقه بندی: آشنایی با کسب و کار اینترنتی،  آموزش کسب و کار اینترنتی، 
برچسب ها: باورهای غلط در مورد کسب و کار اینترنتی،  

تاریخ : پنجشنبه 6 اسفند 1394 | 06:47 ب.ظ | نویسنده : فرزانه سیف | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • داتیس چت