تبلیغات
مروری بر کسب و کار اینترنتی - کسب و کارهای اینترنتی در آینده چگونه خواهد بود؟

کسب و کارهای اینترنتی در آینده چگونه خواهد بود؟

پنج تغییر بزرگ در آینده كسب و كارهاى اینترنتى كه در حال اتفاق افتادن است و در صورتیكه هر چه زودتر دست به اقدام نزنیم، آینده كسب و كار ما در خطر خواهد بود:

١-  تلفن هاى همراه و تبلت

پیش بینى جدیدى كه به تازگی منتشر شده، تخمین مى زند كه تا سال ٢٠١٧ حدود ٩٠٪ وب گردى ها و استفاده از اینترنت، با تلفن همراه و تبلت خواهد بود. بنابر این تا حدود ٣ سال دیگر از هر ١٠ نفرى كه از اینترنت استفاده مى كنند، ٩ نفر از طریق موبایل و تبلت به اینترنت دسترسى دارند. و این سوال پیش خواهد آمد كه “آیا وب سایت ما و منابع آنلاینى كه داریم، براى استفاده روى موبایل و تبلت بهینه شده یا نه؟”

در این مورد مى بایست طراحى وب، بصورت Responsive یا واكنش گرا انجام گردد كه كلیه  مطالب و امكانات سایت ما، بصورت داینامیك بر روى تمام دستگاه هاى موجود مانند موبایل و تبلت، با ابعاد مختلف، قابل رویت باشد.

مورد دیگر اینكه افراد در استفاده از موبایل و تبلت، كمتر از مرورگرها استفاده مى كنند و ترجیح مى دهند از اپلیكیشن هایى استفاده نمایند كه اطلاعات لازم را از طریق اینترنت دریافت كرده و در قالب یك اپلیكیشن به مخاطب نمایش مى دهد.

٢-  مقالات و مطالب متنى

دومین تغییر عمده اینست كه مقالات متنى، روزبه روز كمتر خوانده مى شوند و روز به روز حوصله و تمركز مردم در اینترنت كمتر خواهد شد.

بنابراین مطالب، روز به روز كوتاه تر شده و عكس ها جایگزین متن ها مى گردند.

مقالات و مطالب آموزشى، عكس محورتر خواهند شد و تا حد ممكن از عكس هایى استفاده مى شود كه نه تنها تزئینى باشند، بلكه بخش اصلى مطلب را به مخاطب منتقل نماید و مخاطب با دیدن این عكس ها بیشتر به محتواى مقاله پى ببرد.

استفاده از اینفوگرافیك ها روز به روز مرسوم تر خواهد شد. اینفوگرافیك ها داراى قالب گرافیكى جذابى هستند كه محتوا و مطلب ما را بصورت گرافیكى به مخاطب نمایش مى دهد. به كمك اینفوگرافیك ها، در زمان بسیار كوتاهى، اطلاعات زیادى را به مخاطب منتقل مى كنیم.

٣-  رسانه هاى اجتماعى موبایلى

تغییر بسیار مهم دیگر استفاده از رسانه هاى اجتماعى است كه بر روى موبایل ها نصب مى گردد. حتى كارشناسان اینترنت دنیاهم پیش بینى نمى كردند كه رسانه هاى اجتماعى موبایلى به این سرعت در بین مخاطبان محبوب شود و رقیب جدى سایتهاى بزرگى مانند facebook و LinkedIn گردند. این سایت هاى بزرگ روز به روز در حال افت هستند و دلیل آن سهولت استفاده از موبایل است. دلیل دیگر این است كه رسانه هاى اجتماعى به راحتى از روى فهرست مخاطبان شما، دوستان شما را پیدا كرده و تماس با آنان بسیار راحت تر خواهد بود. بهمین دلیل در سالهاى آینده یكى از قویترین رسانه هاى بازاریابى، همین رسانه هاى اجتماعى موبایلى خواهند بود. این روش با سرعت در حال جایگزینى ” بازاریابى ایمیلى ”  email-marketing مى گردد.

٤-  افزایش نقش ویدیو

آمار نشان مى دهد در هر روز، ٣ میلیارد فیلم در یوتیوب مشاهده مى شود. ٥٠٪ جستجوهاى گوگل در سال ٢٠١٤ جستجوى فیلم است نه مقالات متنى یا عكس.

علاقه مردم به آموزشهایى كه از طریق ویدیو ارائه مى گردد روز به روز بیشتر مى گردد. به این دلیل كه بجاى خواندن یك كتاب، در عرض چند دقیقه، آموزش تصویرى راخیلى ملموس تر و تأثیرگذارتر خواهند دید.

٥-  سنسورهاى هوشمند موبایل

مهمترین و جذاب ترین تغییر بزرگ در دنیاى كسب و كار اینترنتى استفاده بجا از سنسورهاى هوشمند موبایل است.

آیا تا به حال فكر كرده اید كه اغلب گوشى هاى هوشمند، سنسورهاى زیادى دارند. سنسورهایى چون شتاب سنج، رطوبت سنج، دماسنج، تشخیص حالت چهره، ضربان قلب و سرعت حركت، كه قابلیت تشخیص حالات روحى دارنده آن را دارند.

وقتى گوشى موبایل هوشمند در دست شماست، این گوشى براحتى میتواند ضربان قلب شما را، سرعت حركت شما را و بكمك رطوبت سنج، میزان اضطراب شما را شناسایى كرده و با تركیب این موارد تشخیص دهد كه آیا شما در شرایط خوبى هستید یا خیر. به كمك این اطلاعات میتوان تشخیص داد كه آیا مشترى ما در شرایط مناسبى جهت بازاریابى هست یا خیر.

آینده ى بازاریابى اینترنتى در اپلیكیشن هاى موبایلى خلاصه مى شود كه قبل از اینكه یك پیام بازاریابى به مشترى ارسال كنند، شرایط مشترى را به كمك این سنسورها بررسى كرده و در بهترین زمان و لحظه ممكن و در بهترین شرایط، پیام بازاریابى را بر روى گوشى شما منتشر خواهند كرد. این پیامها مى توانند كاملاً منحصر بفرد باشند و با توجه به شرایط هر فرد و اطلاعاتى كه از آن فرد موجود است، میتوان پیامهاى بازاریابى متفاوتى را به افراد مختلف فرستاد.

 منبع: سایت ایده باران


طبقه بندی: بازاریابی اینترنتی،  مدیریت کسب و کار اینترنتی،  آشنایی با کسب و کار اینترنتی، 
برچسب ها: کسب و کار اینترنتی، آیندۀ کسب و کار اینترنتی،  

تاریخ : شنبه 14 فروردین 1395 | 11:05 ب.ظ | نویسنده : فرزانه سیف | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • داتیس چت