تبلیغات
مروری بر کسب و کار اینترنتی - چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟

چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟

چگونه در صفحه اول گوگل باشیم، به نظر من مهمترین سوال وب مستران می تواند همین سوال باشد. این که بدانیم چگونه می توانیم در رتبه های نخست گوگل باشیم راه ساده ای نیست و دلیل ساده نبودن ان هم تغیراتی است که موتور های جستجو در الگوریم های خود ایجاد می کنند. اگر ما بخواهیم با استفاده از ترفند ” کلک زدن به موتور های جستجو ”  سایت خود را دررتبه برتر جستجو قرار دهیم مطمنا  روزی از صفحه اول حذف خواهیم شد. پس سعی کنید بدون تقلب و فریب کاری خود را در رتبه برتر قرار دهید. ما در این مقاله سعی برآن داریم تا روش هایی را برای بهتر شدن مطالب از نظر موتور های جستجو بیان کنیم.

 

استفاده از سیستم های وبلاگ دهی معتبر

برای اینکه در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر شوید می بایستی سایتی با کد نویسی مناسب داشته باشید. اگر از سیستم های وبلاگ دهی رایگان استفاده می کنید می بایستی سیستم وبلاگ دهی با سئوی بالا را برای ساخت وبلاگ استفاده کنید. یک سیستم وبلاگ دهی می بایستی دارای کدنویسی استاندارد برای موتور های جستجو باشد. یک نمونه سیستم وبلاگ دهی با کدنویسی استاندارد از نظر گوگل.

 

ارائه محتوای مفید

ارئه محتوای مفید به این معنی است که مطلبی را ارائه کنید که ارزش خوانده شدن داشته باشد. مطالب سایت های دیگر را کپی و در سایت خود منتشر نکنید. این یک نمونه از مطالب غیر مفید در اینترنت می باشد و اکثر موتور های جستجو که مهمترین آن گوگل می باشد این امر را تشخیص می دهد و همیشه مطلب کپی برداری شده در جایگاهی به جز صفحه اول قرار خواهد گرفت. شاید در ابتدای کار شما مطالبی را کپی کنید و در سایت خود قرار دهید و جایگاه خوبی نیز بدست بیاورید ولی این امر پایدار نخواهد بود و رتبه مطلب کپی برداری شده پایین خواهد امد.پس مطالب دیگران را کپی نکنید.

 

کدنویسی استاندارد

استفاده از ساختار کد نویسی  استاندارد  برای صفحات وب امر بسیار مهمی به شمار می رود. و اگر طراحی سایت شما توسط افراد متخصص صورت نگیرد تلاش شما برای بالا بردن امار بازدیدتان امری بی نتیجه خواد بود .

 

تبادل لینک

لینک ها در مطالب عامل بسیار مهمی در رتبه گرفتن مطلب می یاشند. موتور جستجوی گوگل لینک های خروجی از مطلب را به عنوان امتیاز منفی و لینک های ورودی به مطلب را به عنوان امتیاز مثبت برای آن مطلب در نظر خواهد گرفت. پس اگر تعداد لینک های ورودی به مطالب شما بیشتر شود مطلب شما معتبر تر خواهد بود. موتور جستجوی گوگل برای پیدا کردن مطالب جدید سایت های که در دایرکتوری  ثبت نشده اند از همین طریق اقدام میکند. مثلا اگر لینک مطلبی از سایت شما در سایتی معتبر که گوگل روزانه به ان سر میزند قرار بگیرد گوگل از طریق همان لینک وارد سایت شما شده و مطلب شما را برسی می کند و اگر از نظر الگوریتم های خود مشکلی وجود نداشته باشد مطلب شما را ثبت می کند. پس لینک های خود را در سایت های معتبر قرار دهید.

 

رعایت قواعد نگارشی از دید گوگل

عنوان مطالب خود را از ۳۰ تا ۶۰ کاراکتر انتخاب کنید.

در پاراگراف اول مطالب خود حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید.سعی کنید عنوان مطلب در پاراگراف اول نیز ثبت شود.

در ابتدای مطلب عنوان را در تگ h1 قرار دهید و لینک ان را نیز لینک همان مطلب بگذارید. درمورد تگ هامطالعه کنید.

در درون لینک هایتان از توضیحات استفاده کنید.

در هر مطلب یک عنوان را در تگ h1 قرار دهید می توانید عنوان مطلب را در تگ h1 و تیتر پاراگراف اول را در تگ h2 قرار دهید .

در هر مطلب بیش از ۳ تگ h2 استفاده نکنید. گوگل و بسیاری دیگر از موتور های جستجو از تگ ها برای مشخص کردن نوع مطلب استفاده می کنند.

مطالب خود را پاراگراف بندی کنید و از بالا به ترتیب تیتر هر پاراگراف را یکی از تگ های h2   و h3 استفاده کنید ولی توجه کنید تگ های h2  بیش از ۳  مورد نشوند .

تعداد کاراکتر های هر صفحه از سایت شما نباید بیشتر از ۱۲۰۰ کاراکتر باشد .

تعداد کلمات کلیدی شما نباید زیاد باشد و از کلمات تک حرفی استفاده نکنید. حداکثر کلمات کلیدی ۱۲مورد می باشد .

حتما کلمات کلیدی را استفاده کنید که در پاراگراف اول متن وجود دارد .

از متا تگ ها استفاده کنید و توجه کنید اولین متا تگی که استفاده می کنید همان عنوان مطلب شما باشد.

حتما برای مطلب خود از توضیحات استفاده کنید این توضیحات را می توانید در تگ  “description” قرار دهید .

حتما از متا تگ ها برای مطالب خود استفاده کنید .

در پایان مطالب خود از خلاصه مطلب که سعی کنید کلمات کلیدی در آن وجود داشته باشد استفاده کنید .

حتما از کلمات کلیدی در ادرس سایت و ومطالبتان استفاده کنید.

 

چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟

کپی برداری نکنید، قوائد نگارشی را رعایت کنید، از متا تگ ها استفاده کنید، عنوان مطالب  را درست به کار ببندید، از تبادل لینک  بدون حساب خودداری کنید، از تگ های h1 h2 h3  به درستی استفاده کنید.

 

منبع : دانشنامه تی تیل

 


طبقه بندی: رتبه سایت،  سئو،  مدیریت کسب و کار اینترنتی، 
برچسب ها: صفحه نخست گوگل، الگوریتم موتورهای جستجو، رتبه برتر در موتورهای جستجو،  

تاریخ : یکشنبه 22 فروردین 1395 | 08:52 ق.ظ | نویسنده : فرزانه سیف | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • داتیس چت